8 věcí, které lidem s akné neříkejte

Již mnoho let mě trápí akné a ačkoliv s ním bojuji, zatím neúspěšně. Za těch let jsem si vyposlechla několik věcí, které mě opravdu dokáží vytočit. Nikdo se mi nikdy neposmíval ani nic podobného, díkybohu, ale pár poznámek mi připadalo nevhodných. Tento článek je z mého pohledu, z pohledu člověka, který má akné několik let a ani ve 20ti letech ho neopustilo. Takže pokud máte jeden pupínek za rok nebo jste v pubertě, chápu, že se mnou nemusíte souhlasit a pro tento článek nejste cílovou kategorií.

Děláš proti tomu něco?
Akné není pěkná záležitost, to asi není novinka. Dříve mi neskutečně snižovalo sebevědomí, necítím se dobře ani teď, stále toužím po pěkné pleti, ale naučila jsem se s ním žít. Ano, jelikož si uvědomuji, že akné mám a trápí mě, opravdu proti tomu něco dělám. A věřím, že i většina dívek, které je trápí, ale je to běh na dlouhou trať. Akné vám, nebo alespoň mně, nezmizí ze dne na den.

Už jsi vyzkoušela tenhle přípravek?
Pokud to není opravdu nějaká bomba, která mi pomůže, ani mi to nezmiňujte. Vyzkoušela jsem již stovky přípravků, vím které mi pomáhají a které ne a upřímně, vyprdněte se na přípravky z drogerie a běžte za doktorkou. Ty, s prominutím, sračky z drogerie mi akorát uškodily.

Nevadí ti, že máš akné?
V překladu: máš hnusnou pleť, každý si toho všimne a ty si stejně v pohodě. Vadí mi, že mám akné, opravdu ano. Ale jelikož vím, že se ho jen tak nezbavím, naučila jsem se s ním žít, naučila jsem se hrdě nosit rudé rtěnky, i když vám všechny kosmetické blogerky poví, že pokud máte malé červené místečko na pleti, červená rtěnka jej vytáhne a vy byste rudou rtěnku rozhodně nosit neměla. Noste co se líbí vám a kašlete na nějaká kosmetická "pravidla"

Byla si s tím u doktorky?
Milionkrát. Bohužel kožní doktorka mi nikdy nepomohla, proto jsem vyhledala odbornější pomoc. A ano, rada kamarádky na nějaký přípravek může být fajn, ale akné je velice individuální záležitost a rada odborníka vám pomůže daleko více.

Tohle nejez, zase se ti to zhorší.
Sama na sobě jsem vypozorovala, že sladká a pálivá jídla mi velmi zhoršují pleť. Ale když si jednou za čas něco takového dopřeji, tak je kolem toho tolik komentářů, že mi to úplně zhnusí požitek z jídla.

Staráš se o pleť pravidelně?
Naštěstí je kosmetika a péče o sebe pro mě vášní, takže o pleť se starám velmi dobře. Vy byste měly také.

Kdyby sis na to nepatlala ten makeup, budeš to mít lepší.
Ach. Tahle věta mě opravdu vytáčí do nepříčetnosti. Víte, že existují lékárenské makeupy, makeupy speciálně na akné? A opravdu byste raději koukaly na dívku s akné než na dívku, která jej umí jemně zakamuflovat a není to tak výrazné? Tyto poznámky většinou přichází od lidí s dokonalou pletí.

Vždyť to není tak hrozný. Já mám taky hnusnou pleť.
Opět poznámka, kterou slýchám od slečen s dokonalou pletí. Je to hrozný. vím, že to je hrozný, nemusíte mě uklidňovat, věřte, že proti tomu něco dělám. A ta tvoje jemná pleť bez pórů je fakt hnusná. Fakt.

Na závěr bych jen chtěla říct, že pokud máte akné, netrapte se tím. Stres je dalším faktorem, který akné zhoršuje. No a tak co. Nemáte dokonalou pleť, jiní zase mají jiné problémy, které možná nejsou vidět, ale třeba je trápí o mnoho více. Klišé, že krása pramení zevnitř vám asi netřeba říkat, je to tak, ale dnešní doba si nárokuje dokonalá těla a dokonalé obličeje. A kdybychom byly všechny dokonalé, tak na nás není nic zajímavého. Přemýšlím o článcích na téma: Já a můj boj s akné, co vy na to? :)
Howgh, domluvil jsem.


Co vy a akné, trápí vás? Jak s ním bojujete?


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý váš komentář :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...